Megdöbbentő és tanulságos volt a mai kormányinfó, Gulyás miniszter óriásit szerepelt ma is, vagy inkább leszerepelt, de ezt mindenki döntse el saját vérmérséklete szerint.
Gulyás azt mondta, még nincs itt az ideje a lazításnak, ezt a számok is jól mutatják, hozzátette: minél többen regisztráljanak és oltassák be magukat. Az oltások aránya szerint fognak majd dönteni a lépcsőzetes nyitásról, valószínűleg így presszionálják a lakosságot, hogy menjeken és adassák be maguknak a vakcinát.
Álhírnek, valótlanságnak nevezte, hogy nincs elég dolgozó az egészségügyben. Azt is mondta, további 1700 szabad, lélegeztetőgéppel felszerelt ágy áll rendelkezésre, és még 11 ezer szabad kórházi ágy van.
A Magyar Orvosi Kamara titkára, Svéd Tamás múlt héten nyilatkozta, hogy a kapacitás a vége felé jár. Nem az ágyak vagy a lélegeztetőgépek, hanem a szakszemélyzet hiánya miatt. A szakember szerint nem érdemes nyakló nélkül bővíteni az intenzíves ágyakat, mert az az ellátás rovására megy.
A lap megkérdezte Gulyást, egyetértenek-e ezzel, és a kormány szerint meddig érdemes bővíteni az intenzíves kapacitást.
„Felelősségteljes nyilatkozatokra kérjük az Orvosi Kamarát, van amikor ez sikerül. Ez nem tartozik ebbe a körbe. A helyzet az, hogy intenzív kapacitás és lélegeztetőkapacitás is rendelkezésre áll, a személyi állomány is biztosított”- válaszolta a miniszter. Korábban több orvos név nélkül arról nyilatkozott, rangsorolni kell a betegek között. Svéd Tamás tart tőle, hogy ez egyre gyakoribb lesz.
Gulyás azt állítja ez egyszerűen hazugság. Állítása szerint olyan értelemben kell rangsorolni, hogy kinél indokolt a lélegeztetés, de kapacitások vannak. „Többször kértük az Orvosi Kamarát, hogy tartózkodjon ilyen jellegű vélemények, vádak, megalapozatlan álhírek megfogalmazásától és terjesztésétől.”
Gulyás egy kérdésre ismét elmondta, hogy minden speciális intézkedést meghoztak, „csatasorba álltak” a mediusok és a rezidensek. Azt mondta, a mostaninál két és félszer több lélegeztetésre szoruló beteget is el tudnak látni, sőt akár még több ágy kialakítására is megvannak a katasztrófavédelem tervei, de úgy látják, erre már nem lesz szükség.
Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora még decemberben kifejtette ezernél több lélegeztetett beteget hosszú távon nem bír el az egészségügy. Ezt a határt már napokkal ezelőtt átléptük.
Ahogy az lenni szokott a kormány és az orvosok másként értelmezik a koronavírus-járvány számait, de úgy látszik, már a saját szakértőiknek sem hisznek, és teljesen mást mondanak. Csak emlékeztetni szeretnénk rá, hogy nemrég 5500 egészségügyi dolgozó mondott fel az egészségügyben, és olyan sokan dolgozó lehet a kórházakban, hogy Tatáról kellett átvezényelni orvosokat és ápolókat. Mindig azt szokták hangoztatni, amivel egyébként egyet is értünk, hogy a szakértőkre hallgassunk, most is azt tesszük.
A fotó illusztráció
Láttál, hallottál olyat, amit szerinted érdemes a tatabányaiakkal megosztani! Bármit találtál, ha nálunk a helye, küldd el a boldoguljtatabanyan@gmail.com címre.
Ha van kedved, lépj be a Boldogulj Tatabányán Facebook csoportba, vagy kövesd a Boldogulj Tatabányán oldalunkat Facebookon. Ingyen jutunk el hozzád, de nem ingyen készülünk, kérünk, támogasd portálunkat! Előre is köszönjük!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.