Boldogulj Tatabányán

Kezdd el helyben!

TÉBÁNYA BÓLOGATÓ JOHNNYJA NEM TUD LEÁLLNI! Már szinte ő építette a várost!

bencsik-miniszteribiztos-fboldala-vasutallomasno.jpg

Bencsik nagyot mondott ismét, habár tőle ezt már jó ideje megszokhattuk.

Két napja kinevezték miniszteri biztosnak, amiről eddig hallgatott, nemrég azonban hosszú litániát szentelt a kérdésnek. Amit érdemes az eddigiekhez hozzátenni, hogy tevékenységét a miniszterelnök irányítja jogszabály szerint (eddig is azt csinálta, csak most jogszabályba is öntötték), és a havi fizetése az államtitkárokéval megegyezik, ami most bruttó 1 millió 750 ezer forint. Mindez természetesen a képviselői illetményen, kiegészítőkön és egyéb pótlékokon felül.

De vissza képviselőnk bejelentéséhez, ahol az volt az érzésünk, mintha mindjárt ő építette volna Tatabányát. Ilyeneket ír posztjában, hogy polgármesteri ciklusa alatt (1990-2010):

“Ebben az időszakban alapítottuk meg a város főiskoláját, hoztuk létre a Városi Múzeumot, a Jászai Mari Színházat és építettük meg a Gyémánt Fürdőt, s vele együtt az új strandot.”

Kedves János, érdemes lenne tanulmányozni városunk történetét, elegendő a felsorolt néhány intézmény oldalát megtekinteni.

Segítségképpen idézünk belőlük:

“Ez a gyűjtemény - melynek nagy része tatabányai eredetű volt - 1971 -ben került Tatabányára a régi Puskin Kultúrotthon épületébe. Ez az évszám múzeumunk alapítási dátuma . A múzeum első állandó kiállítását 1975-ben nyitotta meg a nagyközönség előtt a Gellért tér 3. szám alatt, egy régi iskolaépületben….

Jelenlegi helyére, A Vértes Agorájába (a régi Közművelődés Házába) 1985-ben költözött. Az új otthonban az első kiállítás megnyitására 1985. október 1.-én került sor” (Városi Múzeum)

Az 1917-ben elkészült nagyvonalúan tervezett és kivitelezett épület megnyitásától napjainkig Tatabánya legjelentősebb művelődési és kulturális intézménye. A színházi működést az 1964-ben alakult Bányász Színpad alapozta meg. 1989-ben költözött az épületbe az Éless Béla vezette Komárom Megyei Játékszín, amely Népház-játékszín néven Tatabánya első államilag támogatott, hivatásos színháza lett.” (Jászai Mari Színház)

A strand esetén pedig elegendő kimenni és megtekinteni a kiállított régi képeket Tatabánya legszebb strandjáról.

Minderre persze mondhatja a kedves olvasó, hogy kukacoskodás, de a Münchausen szindróma itt nem merül ki.

Azt írja posztjában Bencsik, hogy 

2010-ben azért adtam át utódom számára a város irányítását, hogy a fejlesztésekhez szükséges külső pénzügyi forrásokat kilobbizhassam a város számára. Csak az elmúlt hét esztendőben megközelítőleg 100 milliárd forint támogatás érkezett Tatabányára,” 

Mindez azok után, hogy 2(!) nappal ezelőtt írta nekünk küldött válaszában, amelyet a vasútállomásra fordítandó felújítási pénz kapcsán tettünk fel neki (amint azt már tegnapi cikkünkben olvashatták):

“Természetesen, mint a város országgyűlési képviselője továbbra is azon dolgozom, hogy az általam már kijárt, mintegy 90 milliárd forintos kormányzati fejlesztési csomag minden egyes eleme megvalósulhasson”

Kettő nap alatt még 10 milliárdos kilobbizott pénzt talált Bencsik stábja? Vagy esetleg elfelejtették visszanézni, mit írtak? (abba most bele se menjünk, hogy mi ebből a valóság)

Persze most is “apró” szereptévesztésben van Bencsik, hiszen azt is hozzá kellene tenni, hogy a tatabányai emberek mennyit adóznak. Most nem is a világrekorder 27%-os ÁFA-t érdemes említeni, hanem ami tényleg az itt lakókhoz köthető, a személyi jövedelem adó (SZJA), amelyből egyetlen forint sem marad helyben közvetlenül.

Természetesen igazi fideszes humorzsákként azt írja Bencsik:

a Kormány által kötelezettségként vállalt - beruházások gondozása, az új fejlesztési időszak térségünket érintő beruházásainak előkészítésében való közreműködés is a feladatai között lesz.

Az az aprócska kérdés megválaszolásra vár a miniszteri biztostól, vajon az általa és a tavaly megbukott Schmidt Csaba által sokszor idézett kormánnyal kötött megállapodás, amelyet még jogszabályban is kihirdettek, vajon minek minősül?

Miután nem valósult meg a határidőre, nem is úgy gondolnak rá, mint kötelezettségvállalás? De akkor vajon micsoda?

Lehet, hogy Bólogató János már elfelejtette a sánta kutyás közmondást?

 

Ingyen jutunk el hozzád, de nem ingyen készülünk, kérünk, támogasd portálunkat! Előre is köszönjük!

Írj nekünk, ha láttál vagy hallottál valamit a boldoguljtatabanyan@gmail.com címre. Ha van kedved, lépj be a Boldogulj Tatabányán Facebook csoportba, vagy kövesd a Boldogulj Tatabányán oldalunkat Facebookon.

A bejegyzés trackback címe:

https://boldoguljtatabanyan.blog.hu/api/trackback/id/tr5215980362

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Hirdetés

Boldogulj Tatabányán

‘Lehet-e boldogulni Tatabányán? Számunkra ez a legfontosabb kérdés, amelyre olyan válaszokat, megoldásokat keresünk, amelyek megvalósításában mindenki örömmel vesz részt. Kezdeményezésünk célja az, hogy elősegítsük a helyi közösségek működését, hírt adjunk róluk, megbeszéljük dolgainkat és természetesnek tekintsük, hogy segítségére lehetünk egymásnak. ‘Hiszünk benne, hogy mindenki szeretne a megoldás része lenni. ‘Nem csodát akarunk tenni, azt akarjuk ne legyen szükség csodákra!:)

Friss topikok

Címkék

süti beállítások módosítása