Boldogulj Tatabányán

Kezdd el helyben!

HAMAROSAN MÁSHOGYAN FŰTÜNK: Tatabányán is készüljön a hatlamas fordulatra a fűtésnél!

futes_2.jpg

A nyugat-európai trendeket követve a magyar piacon is egyre nagyobb teret kapnak a hőszivattyúk. Ennek részben energiahatékonysági, részben pedig szabályozási okai vannak - hívják fel a figyelmet a Gépész Holding szakértői.A hőszivattyút, mint hőtermelő berendezést az újépítésű lakóingatlanoknál előszeretettel használják. A 2020. december 31. után életbe lépő szabályozás szerint ráadásul ezeknél a házaknál az energiaigény legalább 25 százalékát megújuló energiaforrásból kell fedezni, vagyis a rendszerek népszerűsége tovább nő majd.

A hőszivattyús technológia mind fűtésre, mint hűtésre, mind pedig melegvíz-előállításra egy kedvező megoldás. Ezek a funkciók egy berendezésben, vagy akár külön is elérhetőek.

A hőszivattyúknak több típusa létezik, hőforrás és hőleadói oldal alapján

víz-víz, azaz geotermikus,

levegő-víz,

vagy a levegő-levegő, amely közismertebben a lakossági klímaberendezésről beszélhetünk.

Leginkább a levegő-víz hőszivattyúk terjednek, hiszen kedvező hatásfokúak és nincs szükség külön hőforrás oldali telepítésére, mint a talajszondás rendszereknél. A hőforrás a külső levegő, mint a klímáknál. Működéséhez pusztán villamos áram szükséges, nincs helyi károsanyag-kibocsátás.

Telepítése engedélyeztetési szempontból viszonylag egyszerű, nem szükséges hozzá külön tervezés és hatósági engedély, mint a gázkazánoknál.

Természetesen továbbra is ajánlott a gépészeti tervezés egy új építésű, korszerű épületnél, hiszen az épületgépészet költsége akár a 30 százaléka is lehet egy új épület összköltségének. - mondják a szakértők.

A hőszivattyúk jól automatizálhatók, távfelügyelhetők.

Komoly megtakarítás

A hőszivattyús rendszerek egyik fontos mutatója az éves energia hatékonyság  (SPF - seasonal perfomance factor), amelyet a fűtésre fordított energia és a felvett energia (elektromos áram) hányadosával adhatunk meg. Minél magasabb ez a szám, annál hatékonyabb és környezetbarátabb a rendszer. Jelenleg 3,2 SPF feletti rendszereket építenek be jellemzően, vagyis a villanyórán felvett egységnyi villamos energiából több mint 3,2 egység hőenergiát biztosítunk az épület fűtésére.

A Gépész Holding az Atlantic és Baxi split és monoblokk típusú levegő-víz hőszivattyúit ajánlja, amelyekkel a családi házas méretektől egészen társasházi, kereskedelmi létesítmények hőellátását is lehet biztosítani.

(napi)

 

A fotó illusztráció

Ingyen jutunk el hozzád, de nem ingyen készülünk, kérünk, támogasd portálunkat! Előre is köszönjük!

Írj nekünk, ha láttál vagy hallottál valamit a boldoguljtatabanyan@gmail.com címre. Ha van kedved, lépj be a Boldogulj Tatabányán Facebook csoportba, vagy 

kövesd a Boldogulj Tatabányán oldalunkat Facebookon. 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://boldoguljtatabanyan.blog.hu/api/trackback/id/tr4215367910

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Hirdetés

Boldogulj Tatabányán

‘Lehet-e boldogulni Tatabányán? Számunkra ez a legfontosabb kérdés, amelyre olyan válaszokat, megoldásokat keresünk, amelyek megvalósításában mindenki örömmel vesz részt. Kezdeményezésünk célja az, hogy elősegítsük a helyi közösségek működését, hírt adjunk róluk, megbeszéljük dolgainkat és természetesnek tekintsük, hogy segítségére lehetünk egymásnak. ‘Hiszünk benne, hogy mindenki szeretne a megoldás része lenni. ‘Nem csodát akarunk tenni, azt akarjuk ne legyen szükség csodákra!:)

Friss topikok

Címkék

süti beállítások módosítása