Szakmapolitikai intézkedések meghozatalához rendelkezésre állnak az adatok, már használják is, de publikálni csak akkor fogják, ha már lezárult a teljes kutatás.
Február óta zajlik Magyarországon a koronavírus elleni vakcinák hatásosságának állami vizsgálata, melyről a mai napig nem derültek ki részletek. A kutatásban több millió beoltott ember megfertőződésének az arányait vizsgálják, vagyis azt, hogy közülük hányan kapták el a koronavírus-fertőzést.
Kásler Miklós emberi erőforrások minisztere a héten csak annyit árult el, hogy a fertőzés elleni védettség az összes vakcinát tekintve 78 és 92 % között van. Tájékoztatásából az ugyanakkor nem derült ki, hogy külön-külön milyen hatásosságot mértek az egyes vakcináknál, valamint életkor, nem, vagy krónikus betegség szerinti felosztást sem közöltek.
Mivel Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter kormányinfón azt javasolta, hogy a részletekről az Emberi Erőforrások Minisztériumánál érdeklődjön aa Hvg, ezért pontosan ezt tették. A többi közt azt szerették volna tudni, hogy a Magyarországon alkalmazott koronavírus elleni vakcinák esetében külön-külön milyen hatásosságot mértek, az egyes vakcináknál hogyan alakult a két oltás utáni fertőzöttségi és halálozási mutató,valamint ugyanez korcsoportokra lebontva hogyan alakult.
És pont ezek a kérdések azok, melyekre nem kaptak választ.
A minisztérium azt ugyan megerősítette, hogy Magyarországon szisztematikusan, több oldalról és a legtöbb oltóanyaggal, hosszú távon vizsgálják a teljes (celluláris és humorális) immunitást, de azokat csak a kutatás lezárulta után fogják nyilvánosságra hozni, ha az megfelel a tudományetikai szempontoknak és publikálták a tudományos fórumokon-írja hvg.
Annak ellenére, hogy a nyilvánosság továbbra sem ismerheti meg az adatokat, a tárca azt írta, a kormánynak folyamatosan a rendelkezésére állnak, hogy „felhasználja őket a szakmapolitikai intézkedések meghozatalakor”.
A minisztérium mindenesetre továbbra is azt kéri, hogy mindenki oltassa be magát, aki még nem tette, és „ne higgyenek az oltásellenes hangoknak”.
A fotó illusztráció
Láttál, hallottál olyat, amit szerinted érdemes a tatabányaiakkal megosztani! Bármit találtál, ha nálunk a helye, küldd el a boldoguljtatabanyan@gmail.com címre.
Ha van kedved, lépj be a Boldogulj Tatabányán Facebook csoportba, vagy kövesd a Boldogulj Tatabányán oldalunkat Facebookon. Ingyen jutunk el hozzád, de nem ingyen készülünk ezért kérünk, támogasd portálunkat! Előre is köszönjük!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.