Pár nappal ezelőtt írtunk róla, hogy Schmidt Csaba volt polgármester milyen érdekes előterjesztéssel rukkolt elő, egy újabb, a Szépkorúak Báljához hasonlóan nyugdíjasoknak szóló városi rendezvény kapcsán.
Az előterjesztés lényege, hogy dokumentum megint csak a KPVDSZ-esek rendezhetnének ilyen rendezvényt Tatabányán, nevesítve: Kovácsné Hetényi Mária, senki más. Ezt a személyre és intézményre szabott jogszabályalkotást akkor sem értettük igazán, és azóta sem tisztult a kép.
Annak ellenére, hogy mint azt néhányan, többek között Kovácsné fia és Somogyi Nóra, az intézmény jelenlegi vezetője is félreértette, félreértették, nekünk akkor sem Kovácsné Hetényi Mária szakmai hozzáértésével volt a problémánk, hiszen nem veszünk részt Tatabánya ezen szegmensében. Szerintünk viszont az nagyon is releváns felvetés, hogy ezt a város életében tényleg fontos ünnepséget rendezhetné éppenséggel a Vértes Agorája is, és azt is érdekes kérdésnek tartjuk, hogy kifejezetten a fiataloknak mikor lesz hasonló városi szintű program Tatabányán.
De nemcsak mi gondoljuk így, a cikkhez hozzászóló városlakók egy jelentős része is hasonló véleményen van, bár van, aki azt mondja, hogy nem szabad szembeállítani a fiatalokat a nyugdíjasokkal.
” Egy megyei jogú városnak meg kell találni a lehetőséget arra, hogy minden korosztály jó érezze magát benne, tudjon művelődni, szórakozni. Évente egy alkalommal van a bál a szépkorúaknak. Meg kell beszélni mi az amin változtatni kell, mi az ami folytatásra érdemes.” -írja az egyik kommentelő. De volt olyan is, aki azt írta már elege van a nyugdíjas klubokból, szóval elég széles az értelmezési paletta.
Mi igazából a személyre szabott rendeletalkotást nehezményezzük még mindig, ha akarja érteni valaki, ha nem.
Azt mondjuk Somogyi Nóra KPVDSZ igazgató véleményében érdekesnek találtuk, hogy megkérdezte, honnan vettük az intézmény pénzügyi megkülönböztetését.
Ezért utána néztünk a költségvetési számoknak, mert ha valahol igazat kell mondani, akkor az Tatabánya éves büdzséje. Nézzük a megítélt támogatások összegét, amelyek alapján bizony jó látszik az intézmény kivételezett helyzete.
Hogy tisztább legyen a kép, megnéztük milyen összegeket fogadtak el a 2019-es költségvetésben Schmidt Csabáék, illetve most milyen összegeket javasolnak a beterjesztett csütörtöki 2020-as költségvetésben támogatás gyanánt:
A 2019-es költségvetésben a KPVDSZ külön soron 9 millió Ft támogatást kap, egyetlen másik hasonló intézmény sem kapott, a többiek az Agora alá kerültek besorolásra.
A tatabányai nyugdíjas klubok támogatására összesen 12,5 milliót szántak, amelyből a KPVDSZ-beli klubok kaptak 2 millió forintot.
A "Szépkorúak bálja" rendezvény támogatására 3 millió ment, szintén a KPVDSZ-re bízva az elköltést.
És innentől a kérdés a következő: miért kap külön és annyit a KPVDSZ?
De nézzük meg a 2020-as költségvetést is: most már 10 milliót kap KPVDSZ.
A nyugdíjas klubok támogatása maradt ugyanannyi, mint a tavalyi évben, 12,5 milliót kapnak majd.
Mindeközben Tatabánya városa diák- és ifjúsági önkormányzat támogatása címen 1 millió forintot szavazott meg 2019-re, abból is a fele személyi kiadás. Ebben az évben hasonló arányban szintén mindösszesen 1 milliót kapnak, mondjuk most már csak ifjúság címszó alatt fut az összeg, a diákok ki is kerültek belőle.
Szóval mielőtt valaki mesterséges hangulatkeltéssel vádolna, hangsúlyozzuk a nyugdíjasokra fordított összeg, főleg a nyugdíjasok számához képest, elenyésző. Nyugodtan tessék akár jelentősen növelni az összeget és nem egyetlen kinevezett emberre bízni az elköltés jelentős részét.
És akkor most jön megint KPVDSZ támogatása Szépkorúak Bálja címen, amire 3,5 milliót kér Schmidt Csaba a város költségvetéséből, megint megcímkézve.
És nem feledve azt sem, amit sok kommentelő is felvetett, mennyire fontosak a fiatalok nekünk Tatabányán? Ha a támogatásokól indulunk ki, akkor jól látszik, hogy semennyire, hiszen jelképes támogatást adnak nekik ismét, ráadásul
kifejezetten az ő korosztályuknak szóló rendezvényekkel sem találkoztunk az utóbbi években, de 2020-as tervekben sem, amin azért változtani lehetne.
Fotó: infotatabanya.hu
Ingyen jutunk el hozzád, de nem ingyen készülünk, kérünk, támogasd portálunkat! Előre is köszönjük!
Írj nekünk, ha láttál vagy hallottál valamit a boldoguljtatabanyan@gmail.com címre. Ha van kedved, lépj be a Boldogulj Tatabányán Facebook csoportba, vagy kövesd a Boldogulj Tatabányán oldalunkat Facebookon.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.