A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség a bűnszervezetben, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette, pénzmosás bűntette miatt az USA-ban elfogott férfi letartóztatását indítványozta.
Az ügyben hat gyanúsított letartóztatásának hosszabbításáról az ügyészség a /a-milliardos-vagyoni-hatranyt-okozo-bunszervezet-tagjai-letartoztatasanak-hosszabbitasa/ oldalon adott ki sajtóközleményt.
A gyanú szerint a férfi, 2015-ben fiktív számlákat kiállító bűnszervezetet hozott létre és utána azt irányította. Ennek része volt egy többszintű, számlázási láncolatot alkotó céghálózat.
A fiktív számlákat két, tatabányai székhelyű gazdasági társaság fogadta be összesen tizenhat cégtől, ezzel az ÁFA fizetési kötelezettségük mértékét csökkentették. A magyar állami költségvetésnek 991.518.000,- Ft vagyoni hátrányt okoztak. A fiktív számlákat kiállító alvállalkozó cégek valós gazdasági tevékenységet nem végeztek. E cégek bankszámláira a két tatabányai gazdasági társaság teljesített utalást, a fiktív számlák ellenértékének megfelelő összegben. Ezen átutalt pénzeket a bűnszervezetet irányító férfi utasításai szerint tovább utaltak más cégek számláira.
A bűnszervezet vezetője által utasított emberek a cégek számláiról jellemzően készpénzfelvevő automatákból felvették a pénzt, és azt visszajuttatták a bűnszervezet vezetőjének, illetve a fiktív számlákat befogadó társaságok képviselőihez.
Az ÁFA befizetési kötelezettségüket jogtalanul csökkentő cégek részére fiktív számlákat kiállító gazdasági társaságok szintén valótlan tartalmú alvállalkozói számlákat fogadtak be. A számlakiállító cégek ügyvezetőinek nagy része szlovák, lengyel, angol állampolgár, akik tényleges ügyvezetői tevékenységet sosem végeztek, a cégeket és azok könyvelését a bűnszervezet vezetője irányította.
A bűnszervezet vezetője különböző gazdasági társaságok ügyvezetőjeként a költségvetési csalásból származó pénzösszegeket Csehországban, Horvátországban, Szlovákiában, az Egyesült Királyságban létrehozott cégek bankszámláira utalta, ahonnan az visszaáramlott egy tatai székhelyű céghez. A tatai cég a pénzből tizenkét ingatlant vásárolt a 2015-2019. között, amelyeket bérbeadás révén hasznosított.
Az ügyészség korábbi indítványára a nyomozási bíró a bűnszervezet hat tagjának letartóztatásáról rendelkezett. Ezután az USA-ban elfogott férfit, a bűnszervezet vezetőjét Magyarországra szállították, az ügyészség indítványozta a férfi letartóztatásának elrendelését.
A bíró a férfit meghallgatta, ennek alapján a letartóztatását egy hónapra elrendelte, mert fennáll annak a veszélye, hogy a bizonyítást veszélyeztetné, valamint újabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követne el.
(ügyészség)
A fotó illusztráció
Ingyen jutunk el hozzád, de nem ingyen készülünk, kérünk, támogasd portálunkat! Előre is köszönjük!
Írj nekünk, ha láttál vagy hallottál valamit a boldoguljtatabanyan@gmail.com címre. Ha van kedved, lépj be a Boldogulj Tatabányán Facebook csoportba, vagy
kövesd a Boldogulj Tatabányán oldalunkat Facebookon.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.