Kínai példát követve érzékenyítő tréninget kell teljesíteniük az önkormányzati képviselőknek Tatabányán, az erről szóló előterjesztést a következő közgyűlésen tárgyalja majd a képviselő-testület.
Az érzékenyítés lényege, hogy a képviselők saját körzetükben helyet cserélnek egy hajléktalan emberrel, és kötelezően úgy élnek, mint a kiválasztott személy. Addig amíg ők hajléktalanklodnak az igazi hajléktalan beköltözik a házukba, lakásukba. Az még nincs eldöntve, hogy a közgyűlésbe is beüljenek és döntéseket hozzanak, de valószínűleg a sikeres tréning érdekében ezt az áldozatot is meg kell majd hozniuk.
Szociológiai kutatások ugyanis azt bizonyították, hogy a képviselők nem érzik át igazán az általuk képviselt emberek problémáit, a nagyon rossz sorsú emberekre meg egyszerűen lelkileg nem rezonálnak. Ezért kellett ilyen, látszólag drasztikus, lépéshez folyamodni. Úgy tudjuk, ezt a tréninget minden megyei jogú városban bevezetik majd 2456-ig.
Az érzékenyítés során két legyet ütnek egy csapásra, először is a politikusok teljesen bele tudnak helyezkedni a hétköznapi és az alatti emberek életébe, belülről látják és érzik a problémáikat, másodszor pedig a hajléktalan emberek annyira fel tudnak szabadulni lelkileg, hogy egy politikus házában és pénzéből élnek, hogy automatikusan megnyílik előttük a jövő kapuja, és egy pillanat alatt vissza integrálódnak a társadalomba.
Ráadásul a városvezetés, ennek megtapasztalásával kreatívabbá válik. Arról még folynak viták, hogy ezt az érzékenyítési modellt kiterjesszék-e másokra is, esetleg a társadalom egészére, de biztos, hogy öt évente meg kell ismételni, mondta nekünk egy neve elhallgatását kérő professzor, aki direkt e miatt a társadalmi kísérlet miatt utazott Tatabányára, és az előkészítő csapatot is vezette.
Véleménye szerint az lenne a legjobb, ha időközönként minden szinten megtörténne ez a szerepcsere, így például könnyebben ki lehetne szűrni a szociopatákat, akik semmilyen empátiára nem képesek, ezáltal a beindulna egy önvédelmi folyamat a társadalmon belül.
A fotó illusztráció
Ingyen jutunk el hozzád, de nem ingyen készülünk, kérünk, támogasd portálunkat! Előre is köszönjük!
Írj nekünk, ha láttál vagy hallottál valamit a boldoguljtatabanyan@gmail.com címre. Ha van kedved, lépj be a Boldogulj Tatabányán Facebook csoportba, vagy
kövesd a Boldogulj Tatabányán oldalunkat Facebookon.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.