Boldogulj Tatabányán

Kezdd el helyben!

EGY SZÓ SZERINT DÜBÖRGŐ FALU TATABÁNYA MELLETT: KÖRNYE! Falumegújítási díjat kapott a település

 

kornye5-800x533.jpgKörnye lehetne akár a legboldogabb falu, ha éppen nem keserítené meg az ott lakók életét a jelentős átmenő forgalom, dübörög a falu, a szó szoros értelmében. Nemrég volt egy nagyon komoly többezres petíció az ügyben.

Európai versenyen is megmérettetheti magát a gyönyörű település.

A napokban Iszkaszentgyörgyön – a verseny két évvel ezelőtti győztes településén – adták át a Magyarországi Falumegújítási Díjat, melyet a Komárom-Esztergom megyei Környe nyert el. Így a „Magyar falu – kihívások, helyi válaszok” mottóval  meghirdetett pályázat nyertese, Környe képviselheti 2020-ban Magyarországot az „Európai Falumegújítási Díj” pályázaton, olvasható a győztes falu weboldalán.

A nyolcadik alkalommal kiírt pályázattal a meghirdető Belügyminisztérium célja az volt, hogy felkutassa, díjazza és ezzel „reflektorfénybe állítsa“ azokat a települési közösségeket, amelyek kimagaslóan végzik a helyi fejlesztéseket. A pályázat ezúttal is az „Európai Falumegújítási Díj” pályázati kiírás követelményein alapult, amelyet az Európai Falumegújítási és Vidékfejlesztési Munkaközösség írt ki. A magyarországi pályázatnak – a hazai falufejlesztési tevékenységek elismerése mellett – az is célja volt, hogy kiválassza azt a települést, amely sikeresen képviselheti hazánkat az európai megmérettetésen.Környe pályázatában a 2000-es évek elejétől napjainkig tartó időszak felölelésével a település céltudatos munkával elért fejlődését és a kihívásokra adott válaszait mutatta be. A Komárom-Esztergom megyei 4 700 fős település a megyeszékhelytől alig pár kilométerre található, Tatabányával közös ipari parkot működtet.Dübörgő falu

Környén az elmúlt években egy elhanyagolt lakóterület helyén alakítottak ki új faluközpontot, melynek meghatározó eleme az Ybl Mik­lós ter­vei alapján készült, több mint 150 éves római katolikus templom. Először a polgármesteri hivatalt, a művelődési házat és környezetüket újították meg. A következő lépés az új óvoda és bölcsőde megépítése volt. Ezzel párhuzamosan készült el a község új főtere pár száz méterre a csodálatos környezetű tótól. A beruházás második ütemében a tér végső képének kialakítása, a leromlott állapotú épületek elbontása valósult meg.

A beruházások eredményeként az új faluközpontban néhány perces sétával elérhető az általános iskola, az óvoda, a polgármesteri hivatal, a művelődési ház, a templom, a takarékszövetkezet és a posta is. A főtér nívós kulturális szabadtéri rendezvényeknek is otthont ad. A kulturált, komfortos épített környezet megvalósítása, a természeti értékek megőrzése, az ellátórendszerek működtetése mellett rendkívül fontos volt a helyiek komfortérzetének biztosítása, lokálpatriotizmusának, identitástudatának erősítése, melyben jelentős szerepet játszottak és játszanak ma is a szép számmal működő helyi civil szervezetek, hagyományőrző csoportok.

A célunk mindig is az volt, hogy a családok, különböző generációk ne csak lakjanak, hanem szeretettel éljenek a faluban– mondta a díj átvételekor Beke László, Környe polgármestere.

(24)

 

Fotó: kornye.hu

Itt léphetsz be a Boldogulj Tatabányán Facebook csoportba, vagy

írj nekünk, ha láttál vagy hallottál valamit: a boldoguljtatabanyan@gmail.com

Követed már a Boldogulj Tatabányán oldalunkat Facebookon? Nem? ITT most megteheted. Ingyen jutunk el hozzád, de nem ingyen készülünk, kérünk, támogasd portálunkat! Köszönjük!

A bejegyzés trackback címe:

https://boldoguljtatabanyan.blog.hu/api/trackback/id/tr6015135566

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Hirdetés

Boldogulj Tatabányán

‘Lehet-e boldogulni Tatabányán? Számunkra ez a legfontosabb kérdés, amelyre olyan válaszokat, megoldásokat keresünk, amelyek megvalósításában mindenki örömmel vesz részt. Kezdeményezésünk célja az, hogy elősegítsük a helyi közösségek működését, hírt adjunk róluk, megbeszéljük dolgainkat és természetesnek tekintsük, hogy segítségére lehetünk egymásnak. ‘Hiszünk benne, hogy mindenki szeretne a megoldás része lenni. ‘Nem csodát akarunk tenni, azt akarjuk ne legyen szükség csodákra!:)

Friss topikok

Címkék

süti beállítások módosítása