A cél, hogy már a delta variáns ellen is szinte teljes védettséget biztosítson.
A hagyományos molekuláris biológiai eljárások mellett a mesterséges intelligencia algoritmusok segítségével készül az új Pfizer vakcina: az új variánsokat jellemző nukleotid-sorrendek hatalmas adatbázisokba kerülnek, ezeket használják. Az mRNS-technológia pedig lehetőséget ad a nagyon gyors fejlesztésre - mondtaFalus András immunológus az ATV-nek. Arról beszélt, hogy a továbbfejlesztett szer hamarosan elkészülhet, de pontos határidőt még nem tudni, ám akár őszre is elkészülhet-írja a napi.
Lisziewicz Julianna immunológus kifejtette, a mostani mRNS-vakcinák is nagyon jó hatásfokkal működnek a delta ellen, ezt akarják még tovább fejleszteni.
Falus András beszélt még, hogy kiemelten fontos lenne az eddig be nem oltottak mihamarabbi immunizálása, és véleménye szerint nem kell mindenkinek harmadik oltás (például úgy tűnik, egy évig védettek a Pfizer és Moderna vakcinát felvett emberek), ám a Sinopharm vakcinát kapott 60 év felettieknek ő adna harmadik adagot.
Figyelmeztetett, hogy Franciaország, Portugália, Horvátország és Görögország is erőteljesen növekvő esetszámokat jelent.
Fotó: mti
Láttál, hallottál olyat, amit szerinted érdemes a tatabányaiakkal megosztani! Bármit találtál, ha nálunk a helye, küldd el a boldoguljtatabanyan@gmail.com címre.
Ha van kedved, lépj be a Boldogulj Tatabányán Facebook csoportba, vagy kövesd a Boldogulj Tatabányán oldalunkat Facebookon. Ingyen jutunk el hozzád, de nem ingyen készülünk ezért kérünk, támogasd portálunkat! Előre is köszönjük!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.