Csak úgy kapkodhatja a fejét a tatabányai polgár, milyen folyamatok és üstökösként felfelé ívelő karrier lehetőségek vannak a T-Szolnál.
Legutóbbi, június 28-i ülésükön hagyták jóvá azt az előterjesztést Schmidt Csabáék, amellyel gyakorlatilag teljhatalommal ruházták fel a T-Szol igazgatóságának elnökét, aki jelenleg dr. Hidas János.
Az előterjesztés azt a lakonikus címet viselte, hogy “A T-Szol tőkemelése”, magyarán a cím alapján fel sem tűnt volna senkinek, ami egy ekkora horderejű kérdésnél meglehetősen furcsa eljárás.( Nem rossz technika, sokan nem olvasnak előterjesztéseket.)
Annak kapcsán módosították a T-Szol alapító okiratát többek között, hogy megnövekedtek a feladatok a cégnél hatalmas mértékben és ezért szerintük létre kellett hozni egy új pozíciót, a vezérigazgatói státuszt. (Azt csak mi tesszük hozzá, nyilván nem kevés pénzért.)
Ezek után a munka dandárját a vezérigazgató végzi és innentől remélhetőleg Hidas úr nem sok jutalmat fog kapni, hiszen kivették az Igazgatóság hatásköréből, hogy megszabják neki, milyen teljesítményt is kell nyújtania illetve például a jutalom nagyságáról sem döntenek ezek után az ő javára. Miután nem neki kell végezni a legtöbb feladatot, így ez még jogos is.
Aztán persze jönnek a fajsúlyosabb szabályok, ugyanis ezek után minden nagyobb gazdasági ügyletről a T-Szol igazgatósága szabadon fog dönteni, például ha egy újabb közös céget alapítanának a nemzet gázszerelőjével, Mészáros Lőrinccel.
Azt írják a módosításba az Igazgatóság hatáskörénél:
“olyan gazdasági ügyletek jóváhagyása - függetlenól attól, hogy azok a Társaság szokásos ügymenetéhez tartoznak, vagy sem - amely összértéke meghaladja a 100 milliós értékhatárt;”
Vajon ezután, csupán tájékoztatni fogják csupán a képviselőket, ezen keresztül a tatabányai adófizetőket? Nem kellett volna ide beépíteni egy féket?
Az új pozíció tekintetében, vagyis a vezérigazgatóról látszólag az igazgatóság dönt, hiszen a munkaköréről, díjazásáról, stb papíron az igazgatóság dönt, de ahogy alább látjuk, ha az elnök, vagyis Hidas ügyesen trükközik, pl nem teszi fel napirendre a neki nem tetsző javaslatot, akkor nincs miről szavazni, más pedig nem tehet javaslatot. Jól ki van ez találva ugye?
Ezzel gyakorlatilag az elnöktől, most éppen Hidas Jánostól, teszik függő viszonyba a vezérigazgató személyét, mert ha ő nem akarja, megteheti nem szavaztat róla.
Ugyanis a most megszavazott módosítás szerint többek között az ő kompetenciája:
- az igazgatóság összehívása, javaslat a napirendi pontok megállapítására, az ülések levezetése
- néhány kivételtől eltekintve a vezérigazgató felett a munkáltatói jogok gyakorlása
Miután kizárólagosan ő tehet javaslatot arra, milyen napirendi pontok legyenek, ezért azis csak rajta múlik, milyen tevékenységet végezzen a vezérigazgató.
Ráadásul a munkáltatói jogokat is ő gyakorolja a megválasztott felett, ezért döntően egy számára kedves személyt tehet be a pozícióba.
Ennyire nincs közük a tatabányaiaknak a saját közösségük által birtokolt céghez?
címlap: lokal.hu
írj nekünk, ha láttál vagy hallottál valamit: boldoguljtatabanyan@gmail.com
Követed már a Boldogulj Tatabányán oldalunkat Facebookon? Nem? ITT most megteheted. Kérünk, támogasd portálunkat! Köszönjük!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.