Boldogulj Tatabányán

Kezdd el helyben!

Hogy történhetett ez? Skandallum! Már csak a második legboldogabb város Tatabánya!

megyek.jpg

Március 20-án tartották a boldogság világnapját, ennek fényében az ELTE PPK Pozitív Pszichológiai Kutatócsoportja és Jobb Veled a Világ Alapítvánnyal idén is megrajzolta Magyarország boldogságtérképét.

Az ötezres mintára kiterjedő kutatásban 17-88 éves férfiak és nők vettek részt. A felmérés az élettel való elégedettséget, az érzelmi, pszichológiai, a szociális, spirituális jóllét és mentális egészség szintjét is vizsgálta- írja a kormányzati 888.hu.

terkep.jpg

Nem tudom, hogyan választja ki az alanyokat a kutatócsoport, de kíváncsi lennék, mennyi időt töltöttek városunkban, amikor kihozták az eredményt. Vajon csak vidám, megelégedett, kiegyensúlyozott emberekkel találkozik az, aki random erre téved?

És arra is kíváncsi vagyok, vajon a spirituális jóllét alatt pontosan mit értenek a szakemberek.

De bárhogy is alakul a boldogságtérkép, én azért gyanakodnék a helyükben, hogy valami nagyon nem stimmel. Ehhez nem is kell pszichológusnak lenni, elég a helyismeret. És a tapasztalat: szét kell nézni, kicsit beleszagolni a levegőbe, és már láthatják is, mekkora badarságot sikerült- legalábbis Tatabánya tekintetében - leírniuk.

 

Fotó:Jobb Veled a Világ Alapítvány

írj nekünk, ha láttál vagy hallottál valamit: boldoguljtatabanyan@gmail.com

Követed már a Boldogulj  Tatabányán oldalunkat Facebookon? Nem? ITT most megteheted. Kérünk, támogasd portálunkat! Köszönjük!

 

A bejegyzés trackback címe:

https://boldoguljtatabanyan.blog.hu/api/trackback/id/tr1213765870

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Hirdetés

Boldogulj Tatabányán

‘Lehet-e boldogulni Tatabányán? Számunkra ez a legfontosabb kérdés, amelyre olyan válaszokat, megoldásokat keresünk, amelyek megvalósításában mindenki örömmel vesz részt. Kezdeményezésünk célja az, hogy elősegítsük a helyi közösségek működését, hírt adjunk róluk, megbeszéljük dolgainkat és természetesnek tekintsük, hogy segítségére lehetünk egymásnak. ‘Hiszünk benne, hogy mindenki szeretne a megoldás része lenni. ‘Nem csodát akarunk tenni, azt akarjuk ne legyen szükség csodákra!:)

Friss topikok

Címkék

süti beállítások módosítása